به وب سایت نوژا نیرو خوش آمدید

راهنمای پاوربانک مدل زاگرس
ضمن تشکر از اعتماد و انتخاب شما از این کالا؛ خواهشمندیم هنگام استفاده از این دستگاه به نکات ذیل دقت کنید:

1- پکیج خریداری شده شامل یک پاوربانک مدل زاگرس (Zagros) با ظرفیت باتری 11000 میلی آمپر ساعت و یک کابل شارژ کوتاه Micro USB می باشد.

2- این مدل پاوربانک دارای دو نوع پورت ورودی Micro usb و Type-C  و دو عدد پورت خروجی USB بوده و حداکثر با شدت جریان 2 آمپر شارژ خواهد شد. ( بعد ازخرید نیاز به شارژ اولیه ندارد، ولی ممکن است شارژ اولیه پاوربانک زودتر از حالت عادی تمام شود )

3- به علت تبدیل ولتاژ در مدار داخلی پاوربانک و نیز مقداری از انرژی که صرف تغذیه همان مدار می شود،  مقدار حدودی 75% از ظرفیت واقعی آن قابل استفاده خواهد بود .

4- این پاوربانک دارای قابلیت تخصیص هوشمند جریان خروجی با دستگاهی که برای شارژ شدن به آن متصل می کنید می باشد.

5-  مدل زاگرس قابلیت شارژدهی و شارژ شدن همزمان را دارد، یعنی می تواند همزمان که در حال شارژ کردن گوشی می باشد، خودش هم به شارژر متصل باشد و شارژ شود، اما از این ویژگی به عنوان UPS استفاده نکنید. ( مثلا برای دوربین های مدار بسته )

6- برای نمایش مقدار شارژ باقی مانده پاوربانک، از 4 عدد LED استفاده شده است. به این صورت که وقتی شارژ باتری پر باشد هر 4 LED به صورت ثابت روشن بوده و وقتی باتری خالی از شارژ باشد هر 4تای آن ها خاموش خواهد بود. مدت زمان حدودی شارژ کامل پاوربانک با شارژر 2 آمپری در حدود 7 ساعت است.

7- ولتاژ خروجی این پاوربانک مقدار تثبیت شده 5 ولت و شدت جریان خروجی حداکثر 2 آمپر است. 

8- برای شارژ آن از شارژر های استاندارد با ولتاژ خروجی 5 ولت و حداقل 2 آمپر استفاده کنید. در صورت استفاده از شارژهای ضعیف تر، علاوه بر طولانی شدن زمان شارژ، می تواند باعث داغ شدن بیش از حد شارژر و یا سوختن آن شود!

استفاده از شارژر های غیراستاندارد می تواند علاوه بر ایجاد اختلال و معیوب ساختن دستگاه، حادثه آفرین نیز باشد.

9- برای روشن یا خاموش کردن چراغ قوه، دکمه پاوربانک را حدود 2 ثانیه باید فشرده نگه دارید.

10- به دلیل ماهیت ساختار باتری های لیتیوم-یون که در پاوربانک استفاده شده، لطفا در بازه دمایی بین 10- تا 60+ درجه سانتی گراد نگهداری و استفاده کنید.

11- پاوربانک ها در اثر سوراخ شدن، گرما یا فشار زیاد خطر آتش سوزی دارند. لذا این مورد را رعایت کنید و حتما سعی کنید هنگام استفاده از آن، هرگز آن را در جیب لباس یا کنار بالشت و یا محیطی که سبب افزایش دمای دستگاه شود نگذارید.

12- در صورتی که به هر دلیلی دمای دستگاه بیش از حد بالا رفت یا سوراخ شد، سریعا آن را در یک محیط آزاد قرار دهید تا در صورت هرگونه بروز خطر، از آسیب جسمانی در امان بمانید.

13- برای تمیز کردن پاوربانک هرگز از استون (لاک پاک کن) یا حلال های قوی استفاده نکنید. ممکن است به بدنه آن آسیب جدی وارد کند.

14- نکته عمومی: با توجه به نمودار شارژ باتری های لیتیوم یونی و پلیمری، هنگامی که باتری گوشی در حدود 85% شارژ شده است، عملیات شارژ  کندتر و با شدت جریان خیلی کمتری انجام می شود، به طوری که مقدار زیادی از شارژ باتری پاوربانک به جای اینکه صرف شارژ کردن گوشی شما شود، توسط مدارهای داخلی آن مصرف می شود. به همین دلیل بهتر است وقتی شارژ باتری گوشی شما به حدود 85 درصد رسید، آن را از پاوربانک جدا کنید تا از شارژ باقیمانده پاوربانک بتوانید بیشتر و بهینه استفاده کنید.

هرسوال یا مشکلی راجع به این محصول داشتید با ما تماس بگیرید..